Biuro Projektowe AGROPROJEKTY.pl - projekty typowe i indywidualne
04-136 Warszawa, ul. Mlądzka 10; biuro@agroprojekty.pl
tel.: +48 22 299 65 16, kom.: +48 665 881 100, fax: +48 22 300 14 99

Szukaj w serwisie

Oferujemy projekty budynków gospodarczych, przemysłowych i inwentarskich wśród których znajdą Państwo mn. projekty stajni, wiat, hali, jak i również chlewnie, chłodnie, obory i inne. Przygotowujemy także projekty indywidualne na specjalne zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

ikona

O projektach

Adaptacja "gotowych projektów"

Każdy "gotowy projekt" musi podlegać adaptacji, czyli dostosowaniu go do lokalnych warunków działki.

W zależności od planowanego przeznaczenia obiektu, adaptacja ta może dotyczyć także funkcji, rozwiązań instalacyjnych i wentylacyjnych.

W niektórych obiektach potrzebne mogą być również uzgodnienia sanepid, p.poż. i bhp., które wykonuje się indywidualnie, w lokalnych instytucjach.

Adaptacji (w tym także zmian w projekcie) dokonuje wybrany przez inwestora uprawniony projektant.

Zgodnie z przepisami powinien to być członek Izby Architektów. Nawet jeśli nie wprowadza zmian do projektu gotowego, podpisując dokumentację, staje się autorem projektu budowlanego i bierze odpowiedzialność za prawidłowość i kompletność dokumentacji.

Projektant sporządzający projekt budowlany wykorzystując „gotowy projekt" w charakterze projektu architektoniczno-budowlanego powinien:

• nanieść na „gotowym projekcie" kolorem i trwałą techniką graficzną ewentualne zmiany adaptacyjne (rysunkowe i tekstowe), ewentualnie wykonać rysunki zamienne,

• wykreślić bądź usunąć z „gotowego projektu" części nie wykorzystane w projekcie architektoniczno-budowlanym obiektu,

• zaopatrzyć zaadaptowany „gotowy projekt" jako projekt architektoniczno-budowlany konkretnego obiektu swoim podpisem i datą, z podaniem rodzaju i numeru posiadanych uprawnień budowlanych.

Google+/ GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROPROJEKTY.pl Wszelkie prawa zastrzeżone