Biuro Projektowe AGROPROJEKTY.pl - projekty typowe i indywidualne
04-136 Warszawa, ul. Mlądzka 10; biuro@agroprojekty.pl
tel.: +48 22 299 65 16, kom.: +48 665 881 100, fax: +48 22 300 14 99

Szukaj w serwisie

Oferujemy projekty budynków gospodarczych, przemysłowych i inwentarskich wśród których znajdą Państwo mn. projekty stajni, wiat, hali, jak i również chlewnie, chłodnie, obory i inne. Przygotowujemy także projekty indywidualne na specjalne zamówienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą.

poradnik inwestora

Co lepsze – wiaty garażowe, czy garaże

kategoria: Informacje Budowlane

Właśnie podjąłeś decyzję o tym, żeby na terenie swojej posesji umieścić miejsce garażowe dla swojego pojazdu. Obchodzisz kolejny raz swoją działkę i zastanawiasz się, w którym miejscu najlepiej będzie parkować Twoje auto. Może nawet w tym samym miejscu co do tej pory? Nie pozostają żadne złudzenia, że klamka już zapadła. Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zrealizować swój zamiar.

Szeroki wybór produktów

Na szczęście nie jesteśmy w czasach, kiedy wszystko musieliśmy robić sami, ponieważ sklepy świecą pustkami. Wręcz przeciwnie, jest zupełnie inaczej! Od propozycji wszystkich produktów często bolą nas oczy. Pozostaje więc się zastanowić czego tak naprawdę oczekujemy, ponieważ dokonanie trafnego wyboru może okazać się dla nas trudniejszym zadaniem, niż już późniejszy zakup.

Mianowicie do wyboru najczęściej posiadamy garaże wolnostojące, jak i wiaty. Każdy z tych obiektów osłaniających samochód przed różnymi warunkami atmosferycznymi, może być z powodzeniem wykonany z drewna. W takim razie warto zastanowić się nad poszczególnymi propozycjami, jakie posiadają one zalety oraz wady. A na sam koniec już bez większego problemu powinniśmy dokonać właściwego wyboru.


Co lepsze – wiaty garażowe, czy garaże

Wiaty garażowe

Na pewno naszą uwagę będzie wzbudzać wiata garażowa. Ponieważ jest ona rzeczywiście jednym z tańszych rozwiązań. Co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Powiedzmy sobie szczerze, że wiele osób, już na samym początku na pierwszym miejscu stawiają kryteria finansowe. Na pewno nie mogą oni w żaden sposób przekroczyć zaplanowanego wcześniej budżetu.

Kolejną zaletą takiej wiaty drewnianej jest przede wszystkim to, że wcale nie potrzebuje ona zbyt dużego nakładu, jeśli chodzi o miejsce. W takim razie możemy spokojnie stwierdzić, że jej montaż może odbywać się tuż przy naszym budynku mieszkalnym. Wiata drewniana może idealnie przylegać do fasady budynku. Co też ma swoje mocne strony, ponieważ samochód z jednej strony jest całkowicie osłonięty przed wiatrem. Dlatego dobrze jest rozplanować w taki sposób montaż wiaty, by rzeczywiście chronić auto przed najczęściej występującym, zachodnim wiatrem.Niestety minus jest taki, że auto idealnie nie będzie osłonięte. Przy bardzo mocnych zawiejach, jest bardzo prawdopodobne to, że rzeczywiście coś dostanie się na miejsce parkingowe. Szczególnie należy zwrócić tutaj uwagę na opady atmosferyczne, a do takich zalicza się przede wszystkim deszcz oraz śnieg. Tutaj dyskomfortem mogą być silniejsze przymrozki. Nadal niskie temperatury mogą dokuczać tym, którzy bardzo nie lubią skrobania szyb. Chociaż oczywiście, jeśli auto będzie stało osłonięte od mroźnego i silnego wiatru, to mamy bardzo duże szanse na to, że problem ten będzie zdecydowanie mniejszej rangi.

Garaże drewniane

Dysponując zdecydowanie większą ilością miejsca, możemy z powodzeniem zdecydować się na drewniane garaże. Najczęściej możemy je po prostu podzielić na jednoskrzydłowe, a także dwuskrzydłowe. Dzięki temu, że takie garaże mogą być w indywidualny sposób dopasowane do oczekiwań użytkowników, raczej uchodzą za jeden z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o korzystne parkowanie swojego pojazdu.

Oczywiście wszystkie parametry są jak najbardziej do uzgodnienia. Jednak najczęstszym typem garażu drewnianego jest przede wszystkim ten, który posiada drzwi dwuskrzydłowe, lub podnoszone automatycznie do góry. Garaż taki dodatkowo jest doświetlany niedużymi oknami. Ale takie rozwiązanie rzeczywiście bardzo często pozwala na zaoszczędzenie energii elektrycznej na wytworzenie światła sztucznego.
Jeśli interesują nas właśnie tego typu rozwiązania, czyli garaże drewniane pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać również o tym, żeby sprawdzić z jakiego dokładnie drewna zostały one wykonane, a także czy na pewno posiadają odpowiednie zaimpregnowanie. W innym przypadku niestety garaż może okazać się bardzo słabej jakości, a także bardzo nieodporny na  rozmaitego rodzaju czynniki atmosferyczne. Przykładowe garaże z powodzeniem możemy oglądać między innym tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze. Bardzo szybko przekonamy się o tym, że rzeczywiście nie ma żadnego problemu z tym, by go modyfikować według swojego uznania.

Nie tylko garaż


Oczywiście proponowane rozwiązania, wcale nie muszą się ograniczać do funkcji garażu, chociaż ta niewątpliwie odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Przykładem może być chociażby to, że taki garaż wolnostojący może być z powodzeniem połączony wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Możemy w takim razie tam swobodnie przechowywać rozmaite narzędzia ogrodnicze, bądź też opał na zimę. Jakby nie patrzeć jest to dodatkowy, zadaszony metraż, który możemy z powodzeniem zagospodarować.
Pod wiatą garażową także oprócz samochodu możemy z powodzeniem trzymać na przykład rower, kosiarkę lub elegancko ułożone drewno. Dlatego można spokojnie powiedzieć, że na takiej inwestycji spokojnie zyska nie tylko samochód, który w  końcu będzie bezpiecznie garażowany, ale również wiele innych rzeczy, które powinny być osłonięte przed działaniem czynników atmosferycznych.


Co lepsze – wiaty garażowe, czy garaże

« powrót

Google+/ GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.AGROPROJEKTY.pl Wszelkie prawa zastrzeżone